Günün Fırsatı : D.T. AKÜN SAHNESİ'nde 23 Aralık 2018 Pazar Günü Sahnelenecek Muhteşem Müzikal "KANLI NİGAR" Sınırlı Sayıda Sadece 28,50 TL!

28,50 TL
 
değeri indirim kazancınız
47,50 TL %40 19 TL
 


Ankara'nın indirim kulübü Başkent Fırsatın'dan, birbirinden avantajlı, yeme, içme, eğlence, aktivite, spor, sağlık ve güzellik, eğitim, kültür ve sanat etkinlikleri! 

destek@baskentfirsati.com  adresine önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Keyifli günler dileriz...
Başkent Fırsatı


 

 D.T. AKÜN SAHNESİ'nde 20 Ocak 2018 Pazar Günü Sahnelenecek Muhteşem Müzikal "KANLI NİGAR" Sınırlı Sayıda Sadece 28,50 TL!

SEZONUN SON TEMSİLİ !

Her Sezon Kapalı Gişe Oynanan "Kanlı Nigar" Müzikali ile Devlet Tiyatroları ŞİNASİ Sahnesi'nde etkileyici ve büyüleyici bir akşam geçirmeye ne dersiniz? 

Enfes Kanlı Nigar Müzikali ile keyifli bir akşam geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kapalı gişe oynayan bu oyunun sınırlı sayıdaki biletlerini kaçırmayın!

Görsel zenginliği ile seyredeceğiniz bu müzikali mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.                                                 

Kanlı Nigar Müzikali 40,50 TL yerine sadece 28,50 TL!

 
 Kanlı Nigar Gösteri Tarihleri ve Yeri:

Tarih:  20 Ocak 2019
Saat:  19:00
Yer:    DEVLET TİYATROLARI AKÜN SAHNESİ
 
 
 
 
D.T. AKÜN SAHNESİ'nde 23 Aralık 2018 Pazar Günü Sahnelenecek Muhteşem Müzikal "KANLI NİGAR" Sınırlı Sayıda Sadece 28,50 TL!


Nasıl Yararlanırım?

 • Bu fırsat  20 Ocak 2019 Pazar günü DT AKÜN SAHNESİ'nde sahnelenecek olan Kanlı Nigar Müzikali için geçerlidir.
   
 • Kuponunuzu aldıktan sonra lütfen rezervasyon yaptırmak için  0544 377 97 80  no'lu telefonu arayıp kupon kodunuzu bildiriniz.
   
 • Oyun günü oyun saatinden önce 18:30 - 19:25 arası kupon numaraları ile birlikte biletlerinizi gişeden temin edebilirsiniz.
   
 • Fırsatı satın alan müşterilerimiz rezervasyon numarasını aramak haricinde baskentkultursanat@hotmail.com adresine kupon numaraları ile beraber İsim Soy İsim – bilet alınan site ve Koltuk Sayısını belirterek de rezervasyonlarını yaptırabilirler.
   
 • Fırsattan yararlanan izleyiciler oyundan önce rezervasyon sırasına göre otomatik yerleştirilmektedirler. 
   
 • Yanyana oturma garantisi verilir.
   
 • Oyun öncesi bilet gişesine fırsat kuponlarınızın verilmesi zorunludur
   
 • Bilete çevrilmeyen kupon kodları kullanmış sayılır.
   
 • Dilediğiniz kadar kupon alıp sevdiklerinize de hediye ederek onların da bu fırsattan yararlanmasını sağlayabilirsiniz.
   
 • Satın almış olduğunuz fırsata ait çek kodu size eposta ve SMS aracılığı ile gönderilecektir. 
   
 • Ayrıca, üye bilgilerinizle sitemize giriş yaptıktan sonra Kontrol Paneli / Fırsatlarım kısmından çek kodunuza ulaşabilrsiniz.
   
 • Lütfen kupon bedeli kadar fişinizi / faturanızı hizmeti veren işletmeden istemeyi unutmayınız. 

 

"Kanlı Nigar" Müzikali Hakkında;

Kanlı Nigar Müzikali yoğun istek üzerine 2017-2018 sanat sezonunda 5.senesinde sizlerle buluşuyor!

 
Geleneksel Türk Tiyatromuzun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar’ın acıklı, komik, müzikli, danslı serüveni anlatılıyor. Sadık Şendil’in yazdığı 2 perdelik seyirlik bir oyun olan Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatrosunun pek çok unsurunu içerisinde barındırıp, Tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor.

Fakir bir ailenin kızı olan Nigar zengin şımarık bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok badirelere maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur? İşin özü bu aslında… Her ne kadar her şeyi yaşamışsa da bir şekilde buna dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi sistemini yazıyor Nigar.

Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın her yükünü en ağır şekilde taşımış olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona taşımayı da öğretiyor.

Aksaray’da ki yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi aracılığı ile İstanbul’un temiz bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agâh Efendi, Nigar’ın soylu bir aileden gelen namuslu dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı cihan yandı Kanlı Nigar’dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada Nigar’ın da Agâh Efendi ile görülecek bir hesabı vardır. Agâh Efendi, Nigar’ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez. Ancak Saka Abdi’nin kuyruk acısı nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldırması sonucunda Nigar’ın kimliği tekrar ortaya çıkar. Bu arada Nigar’ın öz kızı Bedide, Agâh Efendinin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna gönlünü kaptırır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar’ın eski müşterilerinden ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, yasam boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar.

2 Saat 30 dakika süren Kanlı Nigar, günümüze kadar en yalın haliyle gelen nadide eserlerden biridir.

Tür: Müzikal Komedi – Orta Oyun


REJİ
:
 

YAZAN: Sadık ŞENDİL

YÖNETEN:
 Abdullah YÜKSEKCAN

OYUNCULAR: Burcu Yıldırım, Abdullah Yüksekcan, Gizem Cengiz, Buse Şenel Geliroğlu, Ebru Pirol Görmez, Ahu Zübeyde Demir, Nil Acıdereli, Yakup Öztürk, Engin Geliroğlu,Gökhan Yasan, Cem Hüseyin Görmez, Serdar Soylu, Ömür Yüksekcan, Hakkı Gençoğlu, Ümit Karan, Cemal Gençer, Ayşe Reva Yeşilay

MÜZİK: Cem İDİZ

YARDIMCI YÖNETMEN: Gizem CENGİZ

GENEL KOORDİNATÖR: Erol ŞİŞECİ

DEKOR TASARIM: Selma NAZLI

KOSTÜM TASARIM: Ahmet YÜKSEKCAN

IŞIK TASARIMI: Efecan FİDAN

SAHNE AMİRİ: Engin GELİROĞLU

KULİS ŞEFİ: Burcu YILDIRIM

DEKOR SORUMLUSU: Ömür YÜKSEKCAN

AKSESUAR SORUMLUSU: Ümit KARAN

SÜRE: 2 Saat 30 Dakika


 
Hüsnü ŞENLENDİRİCİ ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 
SÜRE: 2 Saat 30 Dakika
Başkent Kültür Sanat Tiyatrosu

- Ankara
0542 287 50 14


 
 
© baskentfirsati.com Tüm hakları saklıdır .
Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız .